24.  VII. 2016 r.  -  XVII  niedziela  zwykła

1.   W dniach 17-25 lipca obchodzimy XVII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Hasło Tygodnia: „Niesiemy Miłosierdzie drogami świata”. Tydzień ten, związany z przypadającym 25 lipca wspomnieniem patrona kierowców i podróżujących, jest okazją do przekazania daru na środki transportu dla misjonarzy („jeden grosz za jeden kilometr”).

Dzisiaj  po  sumie  będzie  poświęcenie  pojazdów  mechanicznych.

2.  Jutro  święto  sw.  Jakuba  Apostoła i  dawne  wspomnienie  św.  Krzysztofa.

Jutro o godz. 9.00, przy Katedrze rzeszowskiej w Parku papieskim, Msza św. Posłania przed wyjazdem młodzieży do Krakowa, kończąca Dni w Diecezji. Młodzież z 19 krajów świata przez 6 dni mieszka u rodzin w diecezji, poznaje nasz region i dzieli się swoim doświadczeniem wiary.    Zachęcamy do udziału w tej uroczystości.

3.  We  wtorek  wspomnienie  sw. Joachima  i Anny -  rodziców  N.M.  Panny.

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie rozpoczną się we wtorek, 26 lipca, Mszą św. otwarcia na Błoniach Krakowskich o godz. 17.30. Od środy będą się odbywać katechezy w różnych językach, w sobotę -czuwanie z Ojcem św., a w niedzielę – Msza św. posłania. Od środy do niedzieli (27-31 lipca) będzie w Polsce Ojciec Święty Franciszek (Kraków, Jasna Góra, Auschwitz – Birkenau). Zachęcamy do udziału w spotkaniach oraz do towarzyszenia Ojcu Świętemu i młodym modlitwą oraz poprzez media. TVP, Telewizja Trwam, Radio Maryja, Radio Via i inne rozgłośnie będą transmitować większość uroczystości.

4 .   W  ubiegłą  niedzielę  na   cele  kaplicy  cmentarnej  złożono  2130    zł.   .  Pieniądze  zostały  wpłacone  na  konto  parafialne  .  Stan  konta wynosi -  21 203 zł.

W  ostatnim  czasie   na   konto parafialne  wpłynęło -   550  zł.

Wszystkim  ofiarodawcom  serdecznie  dziękujemy   .  Bóg  zapłać.

5.      W związku ze zbliżającym się sierpniemmiesiącem abstynencji ,  zachęcamy do dobrowolnej  abstynencji w tym miesiącu.

„Kościół prosi wszystkich Polaków  o świadectwo abstynencji z motywów religijno – moralnych, wychowawczych i patriotycznych.   Abstynencję możemy ofiarować Bogu jako wynagrodzenie za grzech pijaństwa” (Bp T. Bronakowski).

6.   W  dniach  od  4  do  13  VIII  odbędzie  się   Piesza  Pielgrzymka  z  Rzeszowa  na  Jasną  Górę  .    Organizatorzy proszą , aby  się  na   nią  zapisywać  .  Nasza  parafia  jest  przydzielona do    Grupy  Bł. Karoliny   w  Gorlicach.

7.   Planowany  jest  wyjazd  dla  naszych  dzieci  na  Węgry do   Szaroszpak  na  baseny  termalne. Wycieczka  planowana  jest  na  14  sierpnia  w  niedzielę.  Koszt  wyjazdu  to  70  zł.  W  tym  jest  wliczony  przejazd ,  pobyt  na  basenach, ubezpieczenie.  Lista jest już zamknięta .

8.     Dziękujemy  za  sprzątanie  kościoła  i  jego  obejścia  w  dniu  wczorajszym,  oraz   za  ofiary  na  kwiaty.

W  sobotę  na  9.00  prosimy  :

-  Zagórska  Bożena  ,  Nowak  Kazimierz  ,  Matusz  Andrzej

-  Marchewka  Andrzej  ,  Kozłowski   Jan  ,   Marchewka  Wioleta

9.   W  tym  tygodniu  zmarł  Ks. Józef  Żrebiec -  Saletyn  -  rodak  z  Kątów.   Pogrzeb odbył

się  w  czwartek  w  Trzciance.  Polecamy  Bogu  zmarłego  księdza  rodaka.

10.   Jutro  na  10.00  prosimy  kilka  kobiet  z  Nowego  Żmigrodu  aby  posprzątać  Ogrójec

Intencje   mszalne

25 . VII.  -  31. VII.  2016

Pon.

7.00 1.   za  + Henryka  Turka  w  1  r.  śmierci   (  od  syna  z  rodziną  )

2.  za  +  Krzysztofa  Romana ,  +  Władysława  Skubę  i ++ z  rodziny

Wt.

7.00  za  +  Annę  Dziadosz

Śr.

7.00  za + Elżbietę  Fiałkiewicz  w  3  r.  śmierci , ++  Jakuba,  Helenę, Stefana

Czw

7.00   za  +  Andrzeja  Głoda  w  1  r.  śmierci

Pt.

7.00   dziękczynna  w  16  r.  Ślubu  Bogdana  i  Iwony z  prośbą  o  światło

Ducha  św.  na  dalsze  lata  wspólnego  życia

Sob.

7.00     za  +  Wandę  Leśniowską  w  30  r.  śmierci  ,  Stefanie

7.30      za  +  Karolinę  w  20  r.  śmierci   i  +  Stanisława  Śmiech

9.00  1.  Dziękczynna  w  30  r.  Ślubu z  prośbą  o  dalsze  błog. Boże i  zdrowie

2.  Dziękczynna  w  40  r.  Ślubu  dla  Lidii  i  Michała z  prośbą  o  łaski

i  błog.  Boże

10.30 1. za  +  Stanisławę  Winiarską  w  rocznice  śmierci

2. za  +  Leona  Karcińskiego Burmistrza  Nowego  Żmigrodu  i Prezesa  Gminy  Chrześcijańskiej  w  Nowym  Żmigrodzie.

17.00    za  parafian