31. VIII.  2014  r.  -    XXII  niedziela  zwykła

1.    Dzisiaj  w  katedrze  dzień  diecezjalnego  dziękczynienia  za  plony -  dożynki  diecezjalne.   Modlimy  się  o  Boże  błogosławieństwo    dla  rolników.

2.    Od  jutra   Msze  św. będą  rano  i  popołudniu o 18.00 .

3.      Jutro  ( 1. IX.  )   rozpoczęcie  Nowego  Roku  Szkolnego.  Msza  św.  na  rozpoczęcie  roku  szkolnego  dla  wszystkich  Szkól  będzie  o  8.00.    Modlimy  się  o  szczęśliwy  rok  szkolny  dla  uczniów ,  nauczycieli ,  katechetów ,  wychowawców ,  rodziców  , opiekunów.      Po  Mszy  św.  przejście  do  Szkoły.

Spowiedź  na   rozpoczęcie  roku  szkolnego  będzie  w  czwartek  i  piątek   od  17.00

4.   W  czwartek  na  Mszę  św. zapraszamy  wszystkich ministrantów i  kandydatów  na  ministrantów.  Tą  Mszą  św. rozpoczniemy  kolejny  rok służby przy  ołtarzu.  Po  Mszy  św.  zbiórka.

Będzie  to  pierwszy  czwartek  miesiąca  i  dzień modlitwy  za  kapłanów.  Zapraszamy  wszystkich  ,  którzy podjęli  się  modlitwy  za kapłanów .  Będziemy  też  za  nich  się  modlić w  każdy   pierwszy  czwartek  miesiąca.

5.   W  tym  tygodniu  przypada   I  czwartek  i  I  piątek   i  I  sobota miesiąca.  Spowiedź  w  czwartek  i  piątek  po  południu  od  17.00

Odwiedziny  chorych  w  domach :   w  piątek  od  14.00  do  16.00

6.      W  sobotę  próba  scholi  o  godz.  16.00.  Zapraszamy  wszystkie  dzieci  ,  które chciałyby  śpiewać  w  naszej  parafialnej  scholi  .  Spotkanie  odbędzie  się  na  wikarówce w  Rynku.

7.     Dziękujemy Państwu  Gruba  za  sprzątanie  kościoła  w  dniu  wczorajszym  i  za  złożoną ofiarę  na  kwiaty.    Bóg  zapłać.

W  sobotę  prosimy  :

-  Wokurka  Elżbieta  ,  Źrebiec  Władysława  ,   Bors  Agnieszka

-   Leśniak   Maria  ,  Pec  Władysław

8.    Zbliża  się  Nawiedzenie  naszej  Parafii przez  figurę  św.  Michała  Archanioła.  Będzie  to  bardzo  ważne  wydarzenie dla  całej  naszej  wspólnoty. Wymaga  to też naszego przygotowania  duchowego i organizacyjnego.  Zapraszamy  dzieci  od  klasy III i  mniejsze, aby  na  czas pobytu Figury w naszej parafii miały przygotowane stroje Aniołków ( tzn. zrobione  skrzydła ).  Bardzo prosimy rodziców , aby  pomogli  to przygotować.  Przed uroczystościami będziemy mieć dla tych dzieci spotkanie,  o  czym poinformujemy.

9.   Z  naszej  Parafii  planowana jest pielgrzymko – wycieczka do  Włoch w  dniach 16 – 23  maja  2015 r.    Będzie  to  okazja ,  aby  pomodlić  się  przy  grobie  św.  Jana  Pawła  II  w  10 rocznicę  Jego   śmierci.   Koszt  wyjazdu  1600 zł.  Zapraszamy  do  wspólnego  pielgrzymowania.   Zapisy  i  informacja  u  Ks.  Piotra.

10.   Planowana  jest na  13  IX. (  sobota  )   diecezjalna  pielgrzymka  Akcji  Katolickiej do  Zabawy   koło  Tarnowa do  Sanktuarium  bł.  Karoliny  Kózkówny ,  w  setna  rocznicę męczeńskiej  śmierci  patronki  naszej  diecezji  .   Autobus  jest  zamówiony.  Wjazd  będzie z  przystanku  PKS  w  Rynku.  Koszt  przejazdu  20  złotych.  Chętnych  prosimy   o  zapisywanie  się  w  zakrystii.

11.  Dziękujemy  przedstawicielom   Gminy  Chrześcijańskiej  za  uporządkowanie  placu  przy  kaplicy  na  cmentarzu , gdzie  został  posadzony  dąb  i  poświęcona  tablica  ku  czci  św.  Jana  Pawła II.

12.   Bardzo  gorąco  dziękujemy  mieszkańcom  Mytarzy  ,  za  ufundowanie  dywanu  i  chodnika  do  kaplicy bł.  Ks.  Władysława  Findysza.  Dziękujemy  też  za  intencję  mszalną  dziękczynną  za  nawiedzenie  relikwii  błogosławionego, która  była  odprawiona w  sobotę  23 sierpnia .  Bóg  zapłać

13.   Jest  możliwość  nabycia  filmu  z   Mszy  św.   50 – lecia  męczeńskiej  śmierci bł.  Ks. Władysława  Findysza .   Cena  -  20  zł.    Zapisy  w  zakrystii.

14.   Ogłoszenie  z  kartki    (  Ks.   Babiarz  )

INTENCJE   MSZALNE

1.IX.  -  7. IX.  2014  r.

7.00    1.   za +   Stefana  Czeluśniaka  -  imieninowa

2.   za  +  Kazimierza   Krajciewicza  (  od  mamy , żony  i  synów )

18.00      za  +  Bronisława  Czekaja -  imieninowa  +  Józefę , Karola

7.00   za  +  Stefana  -  imieninowa  i  ++  Marię   ,  Stanisława