19. X.  2014  r.  -  XXIX  niedziela  zwykła

1.  Dzisiaj  w  Watykanie  beatyfikacja   papieża  Pawła  VI  (  1963  -  1978 )

Od  dzisiaj  rozpoczyna  się  Tydzień  Misyjny.  Składka   mszalna  przeznaczona  jest  na

misje.   W  modlitwie  różańcowej polecamy  dzieła  misyjne  Kościoła    oraz  misjonarzy ,

szczególnie  pochodzących  z  naszej parafii   i   diecezji

2.   Jutro  odpust  w  Samoklęskach  ku  czci  św.  Jana  Kantego.  Suma  odpustowa  o  11.00.

3.   We  wtorek  na  17.00  ,  zapraszamy    młodzież  ,  która  przygotowuje  się   do

Sakramentu  Bierzmowania. Grupa  II. Po nabożeństwie   spotkanie.

We  wtorek  nabożeństwo  ku  czci  błog.  Ks.  Władysława będzie  połączone  z  nabożeństwem  różańcowym.  Bardzo  gorąco  zapraszamy.

We  wtorek  po  nabożeństwie  spotkanie  Akcji  Katolickiej  i  Caritas.

3.   W  środę     wspomnienie  św.  Jana  Pawła  II

W  środę  na  modlitwę  różańcową zapraszamy  rodziców  młodzieży przygotowującej  się  do Bierzmowania.  Różaniec  będzie  w ich  intencji  . Po  nabożeństwie  będzie  w  kościele  spotkanie  organizacyjne.

4.   W  czwartek na  zbiórkę   zapraszamy  ministrantów  i  lektorów.  Zapraszamy  tez  chłopców  ,  którzy  chcą  być  ministrantami.    Bardzo  prosimy  rodziców  by  zachęcali chłopców  do  tej  pięknej  służby.

5.  W  piątek  na  spotkanie  zapraszamy  młodzież.  Spotkanie  odbędzie  się  po  nabożeństwie  na  wikarówce.

6.  W  sobotę  o  15.00  -  próba  scholi.

7.  W przyszłą  niedzielę  w  kościołach  konsekrowanych  poza  katedrą  Uroczystość  rocznicy poświęcenia    kościoła.

8.  Zbliża  się  Uroczystość  Wszystkich  Świętych.

Pamiętajmy  o  utrzymaniu  porządku  na  cmentarzu.   Pamiętajmy  też   o  duchowej  pomocy  dla  naszych  zmarłych    (  modlitwa ,  spowiedź ,  komunia  św. ,  odpusty ,  modlitwa  wspominkowa -   kartki  na   wypominki  są  wyłożone  na  bocznych  ołtarzach )

Wypełnione  kartki    przynosimy  do  zakrystii.   Bardzo  prosimy  o  czytelne  wypełnianie  karteczek.

9.      Dziękujemy  za  sprzątanie  kościoła  i  jego  obejścia   w  dniu  wczorajszym.

Dziękujemy  za  ofiary  na  kwiaty.             Bóg  zapłać.

W   sobotę  prosimy  :

-  Turek  Maria  ,   Mroczka  Stefania  ,  Kmiecik  Mieczysław

-   Gruba  Stanisław  ,  Mroczka  Marianna

10.   Jest  możliwość  nabycia  filmu  z     nawiedzenia  Figury  św. Michała  Archanioła.

Cena  -  20  zł.    Zapisy  w  zakrystii.

11 Dzisiaj  po  Mszach  św.   ministranci   rozprowadzają  książkę  o  treści  religijnej.

Koszt  jednego  egzemplarza  15  złotych.   Pieniądze  za  książki  będą  wysłane  na  misje.   Zachęcamy  do  zakupu  tej  książki ,  aby  wspomóc misjonarzy pracujących w  dalekiej  Afryce.

12.   Przypominamy  o  godnym  przyjmowaniu  Komunii  św.  Jeśli  jest  przyjmowana  na  stojąco , to  należy  przyklęknąć  przed  jej  przyjęciem.  Dotyczy  to  osób  zdrowych.

Zachęcamy  ,  aby  różaniec  przy  wystawionym  Najświętszym   Sakramencie odmawiać  na  klęcząco,  szczególnie  Ci  ,  którzy  mogą  klęczeć.

INTENCJE   MSZALNE

20.X.  -  26. X.  2014  r.

PONIEDZIAŁEK

7.00    za  +  Wenantego  Źrebca  ( od  Stanisława  i  Katarzyny  Smyka  z  dziećmi  )

17.00    za  +  Weronikę  i  Władysława  Piątkowskich  i   +  Zbigniewa

7.30   za  +  Kazimierza  Krajciewicza  (  od  Waldemara i  Renaty  Chochołek )