Niedziela Palmowa- Męki Pańskiej -14.04. 2019 rok

1. Niedzielą  Palmową  rozpoczynamy Wielki Tydzień- czas liturgicznego upamiętnienia Tajemnicy Paschy Jezusa , której centrum jest Święte Triduum Paschalne, czyli trzy Wielkie Dni Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa . Dzisiaj poświęcenie palm na każdej  Mszach Św.

2. We środę w naszej parafii spowiedź: od 900 do 1030 potem 30 minutowa przerwa, wznowienie spowiedzi od godz 1100 do 1200. Po południu spowiedź od godz :1430 do 1600 potem 30 minutowa przerwa i dalej spowiedź od 1630 do 1730.

3. Wielki Czwartek- Msza Wieczerzy Pańskiej w której wspominamy ustanowienie sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa o godz:1800 , a po niej adoracja Pana Jezusa w ciemnicy do godz:2300 .

4. Wielki Piątek - dzień męki Pana Jezusa na krzyżu. Droga Krzyżowa o godz:1500 ( Trasa :ul.Średnia  w lewo do Mickiewicza. potem skręcamy w prawo w Wenecję w lewo w Węgierską w prawo  na Mickiewicza koło Muzeum potem Plac Kościuszki Rynek strona zachodnia i zakończymy przy kościele.Indywidualnie można podejść na cmentarz ).                          O godz: 1800  Liturgia Męki Pana Jezusa, Adoracja Krzyża i przeniesienie Pana Jezusa do Grobu Pańskiego.Przypominam że w tym dniu obowiązuje post ścisły ilościowy i jakościowy.

5. Wielka Sobota- do południa poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny:
    - Toki  o godz:830
    - Mytarz o  godz:830  , potem Mytarka
    - Nowy Żmigród w kościele od godz:1100 do 1200
    Wieczorem o godz: 1800 rozpoczniemy Mszę świętą Wigilii Paschalnej. Rozpocznie się ona od poświęcenia ognia przed kościołem. Proszę na tę uroczystość zabrać świece do kościoła.Wodę do poświęcenia przynosimy we własnych pojemnikach. Potem nie będzie już adoracji, Kościół przygotowuje się do Rezurekcji.

6. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - rezurekcja z trzykrotną procesją wokół kościoła o godz: 600 , następnie Msze Św. o godz: 900 i 1030 . W drugi dzień Świąt Msze Św. jak w zwykłą niedzielę.W pierwszy i drugi dzień świąt nie ma Mszy Św. wieczornej.

7. Składki z ofiar przy krzyżu w Wielki Piątek idą do kurii ,  z niedzieli wielkanocnej z racji trzeciej niedzieli miesiąca składka inwestycyjna na remont plebanii, a z  Poniedziałku Wielkanocnego na KUL.

8. Pragnę bardzo serdecznie podziękować paniom z KGW za przepiękne “ Palmy Wielkanocne” które zdobią nasz ołtarz. Kosztuje to wiele czasu, pracy i poświęcenia za to składam serdeczne” Bóg zapłać”.

9. Bóg zapłać osobom za sprzątanie kościoła, sanitariatów w minionym tygodniu i za ofiarę na kwiaty, a troskę o czystość w naszej świątyni powierzamy osobom :

• środa  17.04, po spowiedzi ok godz  1830

• Źrebiec Adam

• Tocka Wiktoria

• Kurczaba Iwona

• Wokurka Anna

• sobota 20.04, godz po nabożeństwie ok 2000

• Wójtowicz Agnieszka

• Bazan Damian

• Kudłaty Danuta

• Dziadosz Dorota

Intencje Mszy świętych

15-21 kwietnia 2019

dzień

godzina

Wielki Poniedziałek

1. + Władysław Betlej – od siostry Zofii z rodziną

2. + Edmund Baran – 30 dzień po śmierci, od żony

7:45

Za wstawiennictwem bł. Władysława o światło Ducha Świętego dla Uczniów klas 8 podczas egzaminów

+ z rodzin Wielgoszów i Krzanowskich

Wielki Wtorek

+ Elżbieta Durał – 3 r. śmierci

18:00

+ Tadeusz Skwara – z okazji urodzin, + Maria i Wojciech Marchewka, + Julian i Piotr

Wielka Środa

+ Eleonora, Franciszek, Stanisław Mastaj, + Stanisław Tomkiewicz

+ Maria - rocznicowa, Wojciech Marchewka, + Mariusz Kostarek

Wielki Czwartek

18:00

1. O błogosławieństwo Boże i światło Ducha Świętego dla Księży pracujących i pochodzących z naszej parafii – od Akcji Katolickiej

2. + Władysław Betlej – siostry Marii z rodziną

Wielki Piątek

15:00

Droga Krzyżowa ulicami Nowego Żmigrodu

Liturgia Męki Pańskiej

Wielka Sobota

1. Rafał i Balbina Telep, + Ewelinka i Zdzisław Rajca

2. O błogosławieństwo Boże i zdrowie dla braci i ich rodzin z róży św. Andrzeja Boboli, oraz za + braci z tej róży.

Wielkanocna

6:00