XV Niedziela Zwykła - 14.07.2019 rok

1. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy w poniedziałek Św.Bonawentury BD, we wtorek Maryi Panny z Góry Karmel, w sobotę bł. Czesława K.

2. W dniach 21- 28 lipca 2019 rok obchodzimy XX Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa. Z tej okazji na przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz :900 i o godz: 1030 odbędzie się tradycyjne poświęcenie pojazdów mechanicznych i błogosławieństwo kierowców.Możemy przy tej okazji wspomóc misjonarzy akcją 1 grosz za 1 kilometr.Ofiary złożone przy poświęceniu pojazdów są przeznaczone na środki transportu dla naszych misjonarzy.

3. Za tydzień trzecia niedziela lipca składka inwestycyjna. Z góry dziękuję wszystkim którzy składają swoje ofiary na nasz kościół.

4. W minionym tygodniu na rzecz parafii pracowali elektrycy na plebanii pan Andrzej Walczyk i pan Andrzej Ziomek, na cmentarzu pracował pan sołtys z Mytarki oraz pan Jerzy Dębiec. Na cmentarzu przygotowujemy sie do zadaszenia śmietnika.Za tę pracę składam im serdeczne. Bóg zapłać.

5. Bóg zapłać Paniom za sprzątanie kościoła i sanitariatów w tym tygodniu oraz za ofiarę na kwiaty a troskę o czystość w naszej świątyni powierzamy osobom:

- poniedziałek 15.07. godz 9:00

• Czaja Alicja

• Betlej Krystyna

• Baciak Anna

• Wilk Anna

• sobota 20.07. godz 9:00

• Hućko Kazimierz

• Czenczek Krystyna

• Musiał Zofia

• Doktor Kazimierz

Proszę aby każda rodzina w parafii poczuwała  się do dbałości o czystość kościoła i sanitariatów. Jeśli ktoś nie może albo nie chce posprzątać kościoła to może sobie zapłacić i wynająć osobę którą wskaże Pan kościelny.Proszę aby nikt z parafii nie zwalniał się z tego obowiązku.

Intencje Mszy świętych

15-21 lipca 2019

dzień

godzina

7:00

1. Dziękczynna w 57 r. ślubu z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże za wstawiennictwem bł. Ks. Władysława Findysza dla Jubilatów i całej Rodziny

2. + Janusz Białogłowicz – 30 dzień po śmierci, od żony

7:30

+ Władysław, Katarzyna, Jerzy Paja, + Magdalena, Piotr Kluk

9:00

W intencji Marty z okazji 50 r. urodzin z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże w jej życiu

10:30

Dzię Dziękczynna w 50 rocznicę ślubu Janiny i Jerzego z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże

17:00

Za Parafian

Druk pochylony = Msza św. odprawiana jest poza parafią

Ks. Jacek Marchewka odprawia w Sandomierzu następujące msze święte ;

01-20.07.2019 r. za śp. Józefę Czekaj

21-30.07.2019 r. za śp.Andrzeja Frużyńskiego

01-30.08.2019 r. za śp. Bronisławę Krajciewicz [ gregorianka]

Są to intencje zamówione przez uczestników pogrzebu.

W dniach 01 do 30.07.2019 r. ks.Krzysztof Biernacki odprawia w Święcanach msze święte gregoriańskie za śp. Józefę Czekaj /intencja od rodziny/