7. II.  2016 r. -   V  niedziela  zwykła

1.  Od  dzisiaj   do  przyszłej  niedzieli    przeżywamy 49 Tydzień  modlitw o  Trzeźwość  Narodu.

2.  We  wtorek  na  spotkanie  zapraszamy  młodzież  przygotowującą  się  do  Sakramentu

Bierzmowania.     Spotkanie  rozpocznie  Eucharystia  o  17.00  a  potem  katecheza.

2.   W  środę (  10  . II  )  --  ŚRODA  POPIELCOWA . Rozpoczynamy  40-dniowy okres  Wielkiego  Postu , w którym  przygotowujemy  się  do  Świąt  Wielkanocnych  przez

modlitwę ,  uczynki  pokutne  i  czynną  miłość  bliźniego.

Prosimy  o  liczny  udział  w  nabożeństwach ku  czci  Męki  Pańskiej :  Droga  Krzyżowa  ,  Gorzkie  Żale.   Za  udział  w  tych  nabożeństwach  można  zyskać  odpust  zupełny  pod  zwykłymi  warunkami.

Msze  św. w  Środę  Popielcową   o  7.00   ,  10.00   ,  17.00.   Po  Mszy  św.  wieczornej  nowenna  do  M.B. Nieustającej  Pomocy.

W  środę  popielcową  obowiązuje  post  jakościowy  i  ilościowy.

W  środę  na  spotkanie  zapraszamy  osoby rozmiłowane  w  Sercu  Pana  Jezusa. Po  Mszy św.  wieczornej katacheza  na  wikarówce.

3.    Od  Środy  Popielcowej  do  I  niedzieli  Wielkiego  Postu  wypadają  kwartalne  dni  modlitw  o   ducha  pokuty.

4.  Rekolekcje  wielkopostne  w  naszej  parafii  odbędą  się  w  dniach od  6  do  9  marca.

5.   W  czwartek  o  17.00  zbiórka  ministrantów

6.  W   czwartek  wspomnienie  -  N.M. P.  z  Lourdes  (  Lurd )    -- XXIV  Światowy  Dzień  Chorego.   Msza  św.  , obrzęd Namaszczenia  Chorych oraz  nabożeństwo  z  błogosławieństwem  Najświętszym  Sakramentem   odbędzie   się  o  godz.  10.00.    Przed  Mszą  św.  od  9.30  - będzie  możliwość  spowiedzi .  Prosimy   przywieźć  do  kościoła-  osoby  chore  ,  starsze  ,  samotne   Zapraszamy  też     chętnych  na  wspólną modlitwę  w  intencji wszystkich  chorych

7.  W  piątek   o  16.30   -  Droga  Krzyżowa (  o  trzeźwość  narodu ).

8.   W  sobotę  (  13. II  ).   Dzień  modlitw  w  intencji  Kościoła  ,  Ojca  św.  Franciszka  i   naszej  Ojczyzny.         Po  południu  różaniec  fatimski.     Początek  15.30

9.    Dziękujemy  sprzątającym  nasz  kościół  w  dniu  wczorajszym.  Dziękujemy  za  ofiary  na  kwiaty.     Bóg  zapłać.

W  sobotę   na  9.00   prosimy:

-  Zgłobiś  Beata  ,   Skwara  Władysława  , Budziak  Krystyna

-   Skwara  Bogusława  ,    Frączek  Bernadeta

10.    Za  tydzień  w  niedzielę  składka   do  puszek  jako  pomoc  dla  młodzieży ,  która planuje  wyjazd  na  Światowe  Dni  Młodzieży  do  Krakowa.

11.    W   dniach  od  28 lutego   do  13  marca    przy  bocznym  ołtarzu  będzie  wystawiony

„  Kosz  św.  Antoniego ”.   Będziemy  do  niego  składać produkty  spożywcze.  Będzie  to  pomoc  świąteczna  dla  najbiedniejszych  rodzin w   naszej  parafii.

12.   W  tym  roku -  Roku  Miłosierdzia - organizowana  jest  w  Polsce  wielkopostna  akcja    „ Pączek dla  głodujących  dzieci  w  Afryce”.  Przez  Wielki  Post do  puszki  przy  chrzcielnicy będziemy  składać  ofiary  na  ten  cel.  Po  Świętach  przez  Siostry  Klawerianki  z  Krosna przekażemy ten  dar  dla dzieci w  Afryce.

13.     Zapraszamy  na  wyjazd na  Lednicę w  dniach  od 3  do  5  czerwca.  Koszt  wyjazdu  160  zł.  W  czasie  wyjazdu  będzie  zwiedzanie  Poznania.  Będzie  to  już  20  Lednica w  roku Jubileuszu 1050 lecia Chrztu Polski.   Zapisy  do  końca  kwietnia u  Ks.  Piotra.

INTENCJE   MSZALNE

8.II.    -   14. II.  2016  r.

7.00     za  +  Józefa  Wojnickiego   (  od  rodziny  Rolków  z  Czekaja  )

17.00   1.  za  +  Małgorzatę  Rozmus  (  od  rodziny  Mroczków  )

2.  za  +  Teofilę  Miśkowicz

7.00    za  +  Małgorzatę  Rozmus  (  od  teściowej brata -  Haliny )