25. IX.  2016 r.  -    XXVI  niedziela   zwykła

1.   Dziękujemy delegacji  strażaków z  pocztem  sztandarowym z  Nowego  Żmigrodu , którzy  wzięli  udział  w  Uroczystościach  odpustowych w  Debowcu.

Bardzo gorąco  dziękujemy wszystkim,  którzy wzięli  udział w środę  w   nabożeństwie ku  czci  błog.  Władysława  Findysza  oraz  w  czwartek w  dekanalnej  adoracji  Najśw. Sakramentu .  Bóg  zapłać.

2.  Dzisiejsza  składka  do  puszek  na  Katolickie  radio  „VIA” w  Rzeszowie

3.   W  środę  (  28. IX ) o  godz.  15.00 na placu  obok  krzyżówcki  na  Krempną  i  Duklę ,  będzie  odmówiona   „ Koronka  do  Miłosierdzia  Bożego”.  Więcej  informacji   na  tablicy  ogłoszeń  pod  wieżą.

4.   W   czwartek   święto  św.  Archaniołów :  Michała, Gabriela  i  Rafała.

Odpust  w  Cieklinie.  Suma  odpustowa  o  11.00.

5.  Od   soboty   rozpoczynają  się  nabożeństwa  różańcowe. Msze św.  popołudniowe od  października  o  17.00.

Nabożeństwa  w  dzień  powszedni  będą  o  po  Mszy  św.  popołudniowej  o  17.30.

W  niedziele  i  święta  przed  Mszą  św.  o  16.30.

Prosimy  o  liczny  udział  w  tych  nabożeństwach.  W  razie  przeszkody  starajmy  się  odmówić  różaniec  w  domu.

Różaniec  w  tygodniu  prowadzić  będą  :

Pon.   -  dzieci  kl.  IV , V, VI,  -  Szkoła  Podstawowa

Wt.    -  Gimnazjum  -  kl.  I ,  II

Śr.     -   Róże   różańcowe   -  Nowy  Żmigród

Czw.  -  Róże  różańcowe   -  Mytarz  ,  Mytarka  ,  Toki

Pt.      -  Młodzież  Gimnazjum  kl.  III  (  kandydaci  do  bierzmowania  ) i   KSM

Sob.   -  Akcja    Katolicka   i   Caritas

6.   Odwiedziny  chorych  w  domach  będą   w piątek  ( 30. IX )   od  14.30

7.   W  tym  tygodniu wypada    I  sobota  miesiąca.

8.  Parafia pw. św. Jana Kantego w Ustrobnej zaprasza w dniu 1 października na konferencję z okazji 75. rocznicy śmierci bł. Stanisława Starowieyskiego, patrona Akcji Katolickiej. W uroczystości biorą udział przedstawiciele Akcji Katolickiej sąsiednich diecezji oraz członkowie i sympatycy Akcji Katolickiej Diecezji Rzeszowskiej. Rozpoczęcie o godz. 10.00 Mszą św. w kościele w Ustrobnej pod przewodnictwem Ks. Bpa Ordynariusza Jana Wątroby.

9.     Za  tydzień  pierwsza  niedziela  miesiąca.

--  Po  sumie  zmiana  tajemnic  różańcowych

--   Adoracja  Najśw.  sakramentu

--  składka  na  cele  diecezjalne

10.    Dziękujemy  rodzinom  , które  wczoraj  sprzątały  kościół  i  jego  obejście.

Dziękujemy  za  ofiary  na  kwiaty.  Bóg  zapłać.

W  sobotę  prosimy :

-   Jakubowski  Jan  ,   Bąk  Ludwika  ,  Tarczyńska  Marta

-   Budziak  Urszula  ,  Baran  Grażyna

11.   W  ubiegłą  niedzielę  na   cele  kaplicy  cmentarnej  złożono  590  złotych .

Pieniądze  zostały  wpłacone  na  konto  parafialne  .   Wszystkim  ofiarodawcom  składamy  gorące  Bóg  zapłać.  Stan  konta  wynosi  24 394  zł.

Na  poszkodowanych w  trzęsieniu  ziemi we  Włoszech  złożono   1300  zł.

12.  W sobotę 8 października odbędzie się I Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuarium Świętego Jana Pawła II oraz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie- Łagiewnikach. Rozpoczęcie o godz. 9.00 w Sanktuarium św. Jana Pawła II, o godz. 12.00 Eucharystia, o godz. 15.00 zakończenie Koronką do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy i zapraszamy do udziału w pielgrzymce wszystkich modlących się za kapłanów w zorganizowanych grupach lub indywidualnie.

Do  tej  pielgrzymki  przyłącza  się  też  nasza  parafia. Wyjazd  będzie  8.X (  sobota ) o 6.00  z  przystanku  PKS  w  Rynku.   Koszt  40  złotych.  Zapisy w  zakrystii  lub  telefonicznie do  6 października.  Będzie  to  nasza  pielgrzymka  dziękczynna  za  Rok  Miłosierdzia.

INTENCJE   MSZALNE

26. IX.   - 2. X.  2016  r.

7.00    za   +  Genowefę w 7  r.  śmierci  i   Ludwika

18.00    za   +  Józefę  ,  Jana  Bal  i  ++  z  rodziny

7.00     za  +   Stanisława  Frankiewicza  w  3  r.  śmierci

18.00     za  +  Irenę  i  Jana  Groń

7.00     za  +  Władysława  Jutrana  (  od  rodziny  Wójtowiczów   )

18.00     za  +   Marię  i  Władysława  Bal

7.00     za  +  Władysława  Jutrana  (  od  rodziny  Konopów   )

18.00    1.   za  + Michała  Kosztyłę  -  imieninowa

2.  o  zdrowie  i  błog.  Boże ,  opiekę  Matki  Najśw. i  potrzebne  łaski  w  posłudze  duszpasterskiej  dla  ks.  Rafała  z  okazji  Imienin  (  od  Akcji  Kat .  i  Caritas  )

PIĄTEK

7.00     za  +  Władysława  Jutrana  (  od  Jana  Śmiertelnego  z  rodziną     )

18.00     dziękczynna  w  10  r.  Ślubu  Agnieszki   i  Krzysztofa z prośbą  o  zdrowie i  błog.

Boże  na  dalsze lata  życia

7. 00    za   +  Władysława  Jutrana  (  od  Olgi  Miśkowicz  z  rodziną  )

17.00    o  Polskę  wierna  Bogu  ,  Krzyżowi  i  Ewangelii ,  wypełnienie  Jasnogórskich  ślubów  Narodu  i  opiekę  Matki  Bożej  nad  naszą  Ojczyzną

7.30     za  +   Michalinę  i  Helenę   -imieninowa