26. VI.  2016 r. -   XIII  niedziela  zwykła

1.    Dziękujemy  wszystkim , którzy  we  wtorek   wzięli  udział  w  nabożeństwie  ku  czci  błogosławionego  Ks.  Władysława  Findysza.  Bóg  zapłać.

2.  Od  jutra   do  czwartku   w  Dębowcu   odbędzie  się    XXVIII Międzynarodowe Saletyńskie   Spotkanie  Młodych.       Księża  Saletyni  zapraszają  także  naszą  młodzież.

Szczególnie  zachęcamy  młodzież  która  była  w tym  roku  do  Bierzmowania , jak  również  tę  ,  która  rozpoczęła  przygotowanie  do  Bierzmowania.

Program spotkania  jest  wywieszony  na  tablicy  ogłoszeń pod  wieżą

3.   We  wtorek   o  18.45   po  nabożenstwie będzie  adoracja  Najśw.  Sakramentu.  Będą obecni  księża  z  dekanatu.  Będzie  też  okazja  do  spowiedzi  przed  odpustem.   Bardzo  gorąco  zapraszamy  na   wspólną  modlitwę.

4.    W  środę     Odpust  parafialny  ku  czci  św.  Apostołów  Piotra  i  Pawła.

Msze  św.  jak  w  niedzielę.     Suma  odpustowa  o  11.00.     Po  sumie  procesja  eucharystyczna wokół  kościoła.  Dzieci  klasy  III  przychodzą  w  strojach  komunijnych.  Małe  dziewczynki  w  czasie  procesji  sypią kwiaty a  chłopcy  dzwonią  dzwoneczkami.   Bardzo  prosimy  strażaków o  uczestnictwo  we  Mszy  św.  i  pomoc  w  procesji   (krzyż ,  baldachim  ,  chorągwie ).  Strażacy  podczas  procesji  idą  po  obu  stronach  baldachimu.  Panie  w  strojach  ludowych ,  prosimy  do  niesienia  figur  i  obrazów.   Składka  z  tej  uroczystości  przeznaczona  jest  na  Grób  św.  Piotra  w  Rzymie.

5.   W czwartek  zakończenie  nabożeństw  czerwcowych.

6.   W  tym  tygodniu wypada   I  piątek     i    I  sobota   miesiąca.

Spowiedź w    piątek  od  17.00.

Odwiedziny  chorych  w  domach   w   piątek  od  8.30

7.      W  piątek  zapraszamy  na  adoracje  Najsw.  Sakramentu z  racji  I  piatku  o  tematyce  Deo  Profil, który  przygotowuje  nas  do  Światowych  Dni  Młodzieży.  Zapraszamy  wszystkich  ,  szczególnie  młodzież.  Adoracja  potrwa  do  20.00.

W  piątek   o  23.00  z  przystanku  PKS  w  Rynku  wyjedzie  pielgrzymka  do  Częstochowy  na  Jasną  Górę   i  Krakowa .    Koszt   przejazdu  50  zł.

8.      W  ubiegłą  niedzielę  na   cele  kaplicy  cmentarnej  złożono  2260 zł  .   Pieniądze  zostały  wpłacone  do  Banku  na  konto  parafialne.  Wszystkim  ofiarodawcom  serdecznie  dziękujemy.  Bóg  zapłać.

9.   W  przyszłą  niedzielę  adoracja  Najśw.  Sakramentu,  -   po  sumie  zmiana  tajemnic  różańcowych,  -  składka  z  niedzieli  przeznaczona  jest na  Seminarium  Duchowne  w  Rzeszowie .

10.    Za  tydzień   w  Hucie  Polańskiej  odpust  ku  czci  św.  Jana  z  Dukli.   Msza  o  14.00.

11.   W   Roku  Miłosierdzia - organizowana  jest   wakacyjna  akcja      „Szklanka  wody  dla dzieci Afryki”.  Przez    wakacje  do  puszki  przy  chrzcielnicy będziemy  składać  ofiary  na  ten  cel.      W  sierpniu  przez  Siostry  Klawerianki  z  Krosna przekażemy ten  dar  dla   dzieci w  Afryce.

12.  Przewodnik  grupy Bł.  Karoliny  Ks.  Marek  (  grupa  Gorlicka  )prosi  o  zapisy  na  39 Rzeszowską  Pieszą  Pielgrzymkę  do  Częstochowy. Pielgrzymka  odbedzie  się  w  dniach  od  4  do  13  sierpnia.  Zapisy  w  zakrystii.  Wiecej  informacji  jest  na  plakacie  pod  wieżą.

13.  Do kościołów stacyjnych  Roku Miłosierdzia, w których można zyskać odpust zupełny zostały dołączone Sanktuarium Matki Bożej w Tarnowcu oraz kościół p.w. Matki  Bożej Niepokalanej w Desznicy (od 29 czerwca 2016 do 26 sierpnia.2016 r.).

14.    Jest  organizowany  wyjazd  na  Górę  Przeprośną  i  do  Częstochowy  na  16  lipca. Zapisy  w  zakrystii  do  końca   czerwca .  Koszt  70  złotych.   Zapraszamy.

15.    Zapraszamy  już  dziś  naszą  młodzież  na  wyjazd  do  Rzeszowa   23  lipca  na  spotkanie młodych  w  ramach  ŚDM  w  naszej  diecezji.   Będzie  zamówiony  autokar.     Do  końca  czerwca  musimy  mieć  konkretną  liczbę  osób,  by  w  Rzeszowie  podać  ilość  uczestników.  Zapraszamy  warto  tam  być  ,  to  taka  namiastka  ŚDM.

16.     Dziękujemy  za  sprzątanie   kościoła i  jego  obejścia  w  dniu  wczorajszym  oraz  za  ofiary  na  kwiaty.     Bóg  zapłać.

W  sobotę  na  9.00  prosimy :

-   Włodyka  Teresa  ,   Potera  Stanisława  ,  Potera  Bożena

-   Sławniak  Halina  ,   Orlof   Bożena

17.   Odbiór  śmieci   (  nastapiła  zmiana  terminu  ze  względu  na  Odpust  Parafiany )

-  we  wtorek  28. VI.  -  Nowy  Żmigród ,       w  środę    29.  VI.  - Mytarz ,  Mytarka

18.   W  zakrystii   można  odebrać    film  z  Prymicji  Ks.  Radosława

INTENCJE   MSZALNE

27. VI.   -    3. VII.  2016  r.

7.00     za  +  Władysława  Buczyńskiego i  ++  rodziców  z  2  stron

18.00    1.   za  +  Józefa  Hanasa  i  ++  rodziców  z  2  stron

2.   za  +  Tadeusza  w  7  rocznicę  śmierci

7.00     o  zdrowie  i  błog.  Boże  dla  Piotra  Władyki  z  okazji   Imienin