21.  VIII.  2016 r  .    XXI  niedziela  zwykła

1.    Na  początku  dzisiejszych  ogłoszeń  informuję,  że  Ks.  Biskup  z  dniem  22. VIII.   kieruje   Ks.  Piotra  do  pracy  w  parafii   bł.  Karoliny w  Rzeszowie.   Dziękuję  za  5- letnią   wzorową   pracę w  naszej  parafii.  Za  pouczajace  kazania ,  za  duszpasterstwo  dzieci  , młodzieży  ,  margaretek ,   osób  chorych.

Życzę na  nowej  parafii   dużo  dobrych  ludzi ,  dobrego  zdrowia   i   owocnej  pracy.  Szczęść  Boże.

2.   Bardzo  gorąco  dziękujemy  za  wieńce  dożynkowe  z  każdej  miejscowości  z  naszej  parafii.    Dziękujemy  za  delegacje  z  poszczególnych  Sołectw  i  Kół  Gospodyń.

3.   Dzisiaj  nabożeństwo  Triduum przed  odpustem będzie  po  Mszy  wieczornej

4.   Jutro  od  9.00 w  Remizie  Strażackiej będą  rozdawane  warzywa.

5.    Jutro  na  18.00  zapraszamy  na  spotkanie   ministrantów ,  lektorów i  scholę.

6.    We   wtorek  odpust  ku  czci  bł.  Władysława  Findysza

Msze  św.  będą    o  7.30 ,    11.00    i  o  17.00.

Na  Mszy  św.  o  11.00  będą  obecni  Ks.  Biskupi.

Prosimy  strażaków  z    Pocztami  Sztandarowymi.  Prosimy  o  pomoc  w  procesji.  Panie  do  niesienia  feletronów  prosimy  o  ubranie  strojów  ludowych.

Uczniów z  Zespołu  Szkól  im. Bł.  Ks.  Władysława   prosimy  o  wystąpienie  z  pocztami    sztandarowymi.  Bardzo  prosimy  rodziców,  aby dopilnowali  , by  dzieci  szkolne  uczestniczyły we  Mszy  św.  odpustowej  o  godz.  11.00.

7.  W  środę  od  8.00   do  12.00  w  Ośrodku  Zdrowia w  Nowym  Żmigrodzie  będzie  badanie wzroku.   Organizatorzy  zapraszają  chętnych.

8.   W  piatek   Uroczystość  N.M.P. Częstochowskiej.  We  wszystkich  parafiach będzie  odnowienie  Jasnogórskich   Ślubów  Narodu.

Odpust  w  Polanach.  Suma  o  11.00

9.   W przyszłą  niedzielę  w  katedrze w  Rzeszowie będzie  dzień  diecezjalnego  dziękczynienia  za  plony -  dożynki  diecezjalne.   Modlimy  się  o  Boże  błogosławieństwo    dla  rolników.

W  tym  roku  na  dożynki  diecezjalne   do  Rzeszowa  na  prośbę  mieszkańców  Toków  pojedzie  delegacja  z  Nowego  Żmigrodu.   Za  rok   pojedzie  delegacja  z   Toków.

10.   W  niedzielę   będzie  odpust w  Łężynach -  ku  czci  M.B.  Pocieszenia.

Suma  odpustowa  o  11.30

11.    Planowana jest  pielgrzymka  do  Santuariów  Maryjnych  do  Zawady koło  Dębicy ,  Pilzna  i  Przeczycy koło  Brzostku.  Termin -  29 sierpnia (poniedziałek ).  Wyjazd  z  przystanku  PKS  w  Rynku  o  godz.  8.00.   Zapisy w  zakrystii  lub   telefonicznie , do  niedzieli. Koszt  30  złotych.   Gorąco  zapraszamy.

12.   Dziękujemy  za  sprzątanie  kościoła  i  jego  obejścia  w  dniu  wczorajszym oraz  za  ofiary  na  kwiaty.  Bóg  zapłać.

W  sobotę  prosimy  :

-  Szudy  Danuta  , Gracoń  Sławomir ,  Tokarczyk Waldemar

-  Mastej  Agnieszka  ,  Żychowska  Ferdynanda

13.  W  ostatnim  tygodniu  została  wydana  nowa  książka  o  błog. Ks.  Władysławie  Findyszu.  Cena 10  złotych.  Książka  jest  ciekawa.  Są w niej  też wiersze  ku  czci  błogosławionego.  Autorami  tych  wierszy  są  uczniowie  naszej  Szkoły. Zachęcamy, aby  nabyć  sobie  tę  książkę.  Będzie  rozprowadzana we  wtorek w  dzień  odpustu.

Intencje   mszalne

22 . VIII.  -  28. VIII.  2016

Pon.

7.00    za  +  Ignacego  Gryźca  w  2  r.  śmierci

Wt.     -  Bł.   Władysława  Findysza  --Odpust

7.30     za  + Emiliana  Jurkowskiego  w  27  r.  śmierci

11.00  1.   za  +Marię  i  Władysława  Trychta  w  2  r.  śmierci

2.  dziękczynna  w  25  r.  ślubu   Urszuli  i  Jana

17.00   za +  Janinę  Nadymus  (  od  koleżanek  córki  Bogusławy  )

Śr.

7.00   za  + Ludwika  i  Genowefę  Osika

Czw

7.00   za  +  Ludwika  Gronka  (  od  Krzysztofa  Ryczaka  z  rodziną  )

Pt.     Matki  Bożej  Częstochowskiej

7.00   1.  za  +  Romana  Nowaka  (  od  córek  i  żony  )

2.  dziękczynna  w  10  r.  ślubu  Adama  i  Beaty z  prośbą o  dalsze

Błogosławieństwo    Boże   i  zdrowie

3.  za  +  Genowefę  ,  Romana , Aleksandra  Wyżkiewicz

Sob.

7.00  1.   za  +  Ludwika  Gronka  (  od  Marii  i  Mariana  Bazan  )

2.   za  +  Marię   ,  Jana   Paja   i   za  ++  siostry   i  braci  z  2  stron

Niedziela          28     sierpnia   2016  r.

7.30      za  +   Stefanię  Baciak   w  2  roczn.  śmierci  i  za  ++  z  rodziny

9.00      dziękczynna  w  1  roczn.  Urodzin  Oli  z  prośbą  o  zdrowie

i  błogosławieństwo    Boże