13. IV.  2014  r.  -    Niedziela  Palmowa  - Męki  Pańskiej

1. Dzisiaj o  15.00  -  różaniec  fatimski. (  2  części  )

O   godz.  16.00 -   Gorzkie  Żale  .  Zaraz  po  Gorzkich  Żalach  Msza  św.

2.   Rozpoczynamy  Wielki  Tydzień-  czas  liturgicznego  upamiętnienia   Tajemnicy  Paschy Jezusa  Chrystusa,  której  sercem  i  centrum  jest  Święte  Triduum  Paschalne  czyli   Trzy  Wielkie  dni  Męki  , Śmierci  i  Zmartwychwstania  naszego  Pana  Jezusa  Chrystusa.

3.   We  wtorek  15.  IV.  od  9.00   przedświąteczne  odwiedziny  chorych   w  domach

Po  Mszy  św.  o  18.00 -  nowenna przed  nawiedzeniem  naszej  parafii  przez Figurę św.  Michała  Archanioła. Jest  to  nasze  wspólne   przygotowanie do  tego  wydarzenia  i  wspólna  modlitwa.

4.   Próba  scholi  w  środę  o  16.00

Spotkanie  i  próba  ministrantów w  środę o  16.30.  Obecność  obowiązkowa.

Bardzo  prosimy  o  przywiezienie  relikwii  bł.  Ks.  Władysława  w  środę  na  Mszę  św.  wieczorną.  W  wielkanocny  wtorek (  22.  IV.  )  po  wieczornej  Mszy  św.  relikwie  ruszają  w  dalszą  drogę  peregrynacji.

5.      WIELKI  CZWARTEK

Początek  „ Świętego Triduum  Paschalnego” Męki  ,  Śmierci   i   Zmartwychwstania.

O  godz.  18.00 -  Msza  św.  Wieczerzy  Pańskiej a  po  niej  przeniesienie  Najświętszego  Sakramentu  do  Ciemnicy  i  adoracja   do  23.00

Początek   adoracji  w  Wielki  Piątek  i  w  Wielką  Sobotę  rano  od  7.30

6.   WIELKI   PIĄTEK

A.  Droga  Krzyżowa  o  15.00

Prosimy  15  strażaków  do  niesienia   pochodni.

Trasa :  Rynek  ,  Plac.  Kościuszki,  Dukielska , Podwale , Za  Wałami , Jasielska , Szopena. Na  cmentarzu  ostatnia  stacja  Drogi  Krzyżowej. Zabieramy  ze  sobą  znicze .

Po  zakończonej  Drodze  Krzyżowej zapalamy  znicze na grobach  naszych  zmarłych.

B.  Początek Nowenny  do  Miłosierdzia  Bożego

C. Liturgia  Męki  Pańskiej  o  godz. 18.00

Po  nabożeństwie  przeniesienie Najświętszego  Sakramentu  do  Grobu  Pańskiego.

Adoracja  do  23.00

W  Wielki  Piątek  obowiązuje  post  ścisły    ( ilościowy i  jakościowy ).

Prosimy także  o  zachowanie abstynencji  od  alkoholu.

7.       WIELKA   SOBOTA

Poświecenie  pokarmów:

Toki        -  8.30              Mytarz   -   8.30       a   potem  -  Mytarka

Nowy  Żmigród  w  kościele   od  11.00   do   12.00

Początek  Wigilii  Paschalnej  o  18.00 -  poświęcenie  ognia ,  paschału  i   wody  chrzcielnej.  Prosimy  ze  sobą  przynieść  świece.  Wodę  do  poświęcenia  przynosimy  we  własnych  pojemnikach.         Po  nabożeństwie  będzie  przygotowanie  kościoła  do  Uroczystości Zmartwychwstania

Program  adoracji  w  Ciemnicy  i  przy  Grobie  Pańskim

8.      NIEDZIELA   WIELKANONA

Rezurekcja  o  6.00.         Następne  Msze  św.  o  9.00  i  10.30

W  pierwszy  i  drugi  dzień  Świąt   nie  ma  Mszy  św.  po   południu

9.      KOSZ  na  artykuły  spożywcze dla  biednych  rodzin  będzie  wystawiony do  wtorku

10.    W  drugi  dzień  Świąt  składka  w  kopertach  przeznaczona  będzie   na    kaplicę cmentarną.

11.    W  kaplicy  cmentarnej na  naszym  cmentarzu  została w  tym  miesiącu  przeprowadzona  renowacja  dzwonów wraz  z  uchwytami.   Po renowacji  dzwony zostały  powieszone  w kaplicy   na  wieży  w  sobotę (  5.  IV ).   Renowację  przeprowadziła  firma  Felczyńskich  z  Przemyśla.  Koszt renowacji  i  montażu - 3000  złotych.

Wszystkim  osobom  , które  były  zaangażowane  w  przeprowadzeniu  tych  prac  gorąco  dziękujemy.   Bóg  zapłać.

12.   W  najbliższych  dniach  będą  wracać na  Święta  nasi  rodacy z  zagranicy.  Przypominamy , osoby ,  które mieszkają  razem bez  ślubu  kościelnego nie  mogą  otrzymać ważnego   rozgrzeszenia.  Często  to  dotyczy  osób  pracujących za  granicą.  Osoby ,  które  zatają  tą  sprawę  lub  grzechy z  tym  związane ,  niech  mają  świadomość ,  że  spowiedź  jest

świętokradzka (    nieważna) .

13.      Z  naszej  parafii  jest  planowana  na  31  maja , pielgrzymka  dziękczynna  za  kanonizację  Jana  Pawła  II  do  Krakowa  do  Sanktuarium św.  Jana  Pawła  II  oraz  Sanktuarium   Miłosierdzia  Bożego.    Koszt   20  zł.   Zapraszamy  wszystkich  chętnych  .  Jest  możliwość  zamówienia  dwóch  autokarów.    Zapraszamy  do  wspólnego  dziękczynienia  za  świętego  Jana  Pawła  II.    Zapisy  w  zakrystii  do  końca  kwietnia.

14.    Dziękujemy  rodzinom  za  sprzątanie  kościoła  w  dniu  wczorajszym i  za    ofiary  na  kwiaty.        Bóg  zapłać.

W  sobotę   po  nabożeństwie  (  na  20.00 )   prosimy :

- Szudy  Danuta  ,  Tokarczyk  Dorota  ,    Żychowska  Alfreda

-  Połoch  Mieczysław  ,   Mastej Agnieszka

INTENCJE   MSZALNE

14. IV.  -   20. IV.   2014 r.

PONIEDZIAŁEK

7.00   1.   za  +   Marie  Przybyłowską  (  od  prac.  Gminnej  Spółdzielni  w  Jaśle )

2.   za  +  Zofię   Krawczyk  w   1  rocznice  śmierci

18.00   za  +Janinę  Forystek  w  1 rocznicę  śmierci  i +  Mariana  (od syna Andrzeja z  rodz. )